Shtëpi Video 2 përbërës për detoksifikimin dhe uljen e presionit të gjakut!

2 përbërës për detoksifikimin dhe uljen e presionit të gjakut!

Shperndaje në Facebook.

Ky është një ilaç natyror fantastik, i njohur gjithashtu si një eliksir anti­plakje, si dhe për pastrimin e trupit nga mikrobet e ndryshme. Dy përbërësit, mjaltë dhe uthull molle, janë shumë të favorshme.

Ata janë të pasur në kalium, i cili rregullon nivelin e sodiumit në gjak dhe normalizon presionin e gjakut. Për më tepër, atas përmbajnë magnez, i cili zvogëlon presionin e gjakut.

1,5­2 lugë uthull molle 1,5­2 lugë mjaltë  Një gotë me ujë të ngrohtë

Metoda e përgatitjes: Vendosni përbërësit në ujë të ngrohtë, por jo shumë të nxehtë. Prisni derisa mjalti të shpërbëhet plotësisht dhe pastaj pijeni atë ngadalë. Në fillim, mund të ndieni shijen e saj të çuditshme, por do të mësoheni me kohën. Pini një gotë ose dy nga kjo pije në ditëperberes