Shtëpi Sport Arrihet marrëveshja për Pogban, thyhet rekordi botëror

Arrihet marrëveshja për Pogban, thyhet rekordi botëror

Shperndaje në Facebook.

po_1469040343-9790777

Manchester United ka arritur marrëveshje me Juventusin për Paul Pogban

E përditshmja franceze, L’Equipe ka njoftuar se kanë përfunduar negociatat ndërmjet Manchester Unitedit dhe Juventusit për mesfushorin paul Pogba.

Të dy palët tashmë kanë rënë dakord dhe Pogba gjatë kësaj vere do të bëhet futbollist i Unitedit.

Për transferimin e francezit, United do të paguaj 120 milionë euro, duke e bërë kështu Pogban lojtarin më të shtrenjtë në histori të futbollit. /Express/