Autoret Postime nga Gazeta

Gazeta

17345 POSTIME 0 Komentet

Ja pse jeta ishte më e lehtë 10 vite më parë

Siç duket me avancimin e teknologjisë shumë gjëra janë bërë më të lehta për ne, por çdo e mirë e ka edhe anën e saj të keqe. Prandaj, lajmi.net e sjell për ju listën e 7 arsyeve se pse jeta ishte më e lehtë para 10 viteve. Kjo është lista: 1) Nuk ka pasur ndonjë [&hellip

Tmerret e burgjeve shqiptare, shefi i policisë pikturonte gratë lakuriq në...

Përgjatë 45 viteve të diktaturës 91 gra u pushkatuan, 4465 gra u burgosën, 7 gra vdiqën në burg nën tortura çnjerëzore, 35 gra përfunduan në psikiatri dhe 9322 gra u internuan dhe dëbuan. Por duket se asnjëherë nuk kemi për të patur të saktë numrin e grave të përdhunuara dhe abuzuara seksualisht nga hetuesit dhe [&hellip

Marina skuqet dhe i merret goja kur interviston Getoarin (VIDEO)

Marina Vjollca ka ftuar natën e mbrëmshme në emisionin “Procesi sportiv”, të dashurin e saj reperin Getoar Selimi. Por siç duket kjo nuk ka qenë një ide e mirë pasi kohës së emisionit biondja është vënë në siklet kur i bënte ndonjë pyetje të dashurit të saj. Reperi ka thënë se është me skuadrën e [&hellip

Ja se si mund ta qetësoni brenda një sekondi beben që...

; ; ; ; ; ; ; ; Pediatri Robert Hamilton apo siç njihet nga miqtë e tij Dr.Bob, kujdeset për të sapolindurit pothuajse për mbi 30 vite. Megjithatë ai tashmë ka postuar në Youtube një video se si të trajtosh një foshnje e cila nuk ndalon se qari, transmeton Klan Kosova. Fatkeqësisht, pediatri asnjëherë […]

Shkenca gati për klonim, frikë nga reagimi i njerëzve

; ; ; ; ; ; ; ; Shkencëtari kinez që ka krijuar fabrikën më të madhe për klonim, ka thënë se kopjimi i njerëzve tashmë është i mundur, por ai nuk është duke e bërë këtë punë pasi ka frikë nga reagimi i njerëzve. Xu Xiaochun, drejtor i Boyalife Group, ka thënë se kompania […]

Veza ju mbron nga kanceri

; ; ; ; ; ; ; ; Veza është cilësuar si një ushqim i shëndetshëm. Kosnumimi isa j ka një rëndësi të veccantë në mbrojtjen e shëndetit nga sëmundja e kancerit. Disa arsye se pse duhet të konsumojmë vezë janë; Zvogëlojnë rrezikun ndaj kancerit Vezët janë një nga burimet më të mira të “choline”-s. […]

Si më ndryshoi jetën vdekja e nënës sime

Pasi që vdiq nëna ime nuk mundesha të ndaloj së ëndrruari për të, më dërgonte nëpër pyje dhe lumenj, nëpër koridoret e pluhurosura të shtëpive të zbrazëta . Këto ëndrra më çudisnin pasiqë në ato nëna ime ishte e shëndetshme. Mundeshte të ecë normal dhe nuk i duheshte një koktel me barëra kundër dhimbjeve pasiqë […]

E “vogla” seksi e familjes Hadergjonaj ka ditëlindjen (Foto)

E bukura e Hadërgjonajve sot ka ditëlindjen, fjala është për të voglën e shtëpisë Angjelinën. Bukuroshja shqiptare e cila së fundmi ka ardhur me disa fotografi tejet seksi ka publikuar një tjetër në llogarinë e saj përmes të cilës edhe ka bërë me dije që sot është një ditë e veçantë për të. Përndryshe Angjelina […]

ISIS zemërohet me britanezët, përgatisin sulme të reja vetvrasëse

Militantët e Shtetit Islamik kanë filluar të realizojnë një video të re në të cilën e quajnë të pështirë votën e deputetëve se forcat e Britanisë së Madhe duhet bombarduar Sirinë. Videoja është liruar nga vet militantët e ISIS, dhe është quajtur kalorësit e Shahadda 2.Video kryesisht fokusohet në një intervistë nga një luftëtar i […]

Kapet trafikantja më e madhe e drogës e akuzuar për 180...

Trafikantja e drogës më famëkeqe në Meksikë dhe e akuzuar për rreth 180 vrasje, është arrestuar të shtunën pasi është spiunuar nga i dashuri i saj i cili nuk ka duruar dot më dhe e ka braktisur pasi sipas tij ajo ishte një një maniake të pashpirt. 30-­vjeçarja, Melissa “La China” Calderon njihet si një [&hellip