Shtëpi Autoret Postime nga Gazeta

Gazeta

18156 POSTIME 0 Komentet

Po i paguaj me jetë, ca momente kënaqësie!

Para se të filloj t’ju tregoj historinë time, dua t’ju jap një këshillë: Kurrë në jetën tuaj mos ia kini njeriu me hile ose pabesi, sepse në fund, do merrni ndëshkimin e Zotit! Këtë gjë e kam konstatuar te vetja ime. Prindërit që të vogël m’i kishin mësuar vlerat që duhet të karakterizojnë një person që të ketë sukses në […]

I dehuri provon të qëndrojë mbi vezë, por…(Video)

Vezët janë shumë të forta dhe është shumë e vështirë t’i thyesh nëse i shtrëngon në pole. Por, të ecësh mbi to… Këtë e provoi një i dehur, i cili e pësoi jo mirë, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Ai mori një ve dhe deshi të qëndrojë mbi, por u rrëzua. Për më shumë shikojeni videon dhe kuptojeni se si […]

Hiqni qafe shtresat dhjamore nga beli

Lëngu është shumë i shëndetshëm dhe porse shkrin dhjamin, ka edhe disa përparësi të tjera: përmirëson funksionimin e trurit, kujtesën, shikimin dhe dëgjimin. Kjo recetë është zgjidhje ideale për të gjithë ata që vuajnë nga shtresat dhjamore rreth belit. Falë këtij kombinimi me këta përbërës, do ta holloni belin për gjysmë centimetri për shtatë ditë, transmeton gazeta Kosova Sot Online. Përbërësit: […]

“Krimi që kam bërë natën e 13 marsit 1997, për të...

Në këtë bisedë pavarësisht botimit të një cikli intervistash që kemi botuar ditët e fundit, Izet Haxhia, duke marrë shkas nga protesta e opozitës më 8 dhjetor, rikthehet sërish në DITA për të rrëfyer një moment kulmor të ngjarjeve tragjike të pranverës së vitit 97: Momenti kur ish-Presidenti Berisha kishte vendosur të arratisej nga Shqipëria. […]

Përfundojnë hetimet për deputetin Armando Prenga, akuzohet për 3 vepra penale

Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar hetimet dhe ka ngritur 3 akuza për shtetasin Armando Prenga, me funksion “deputet”, i cili aktualisht gjendet nën masën e sigurisë “arrest në shtëpi”, caktuar nga Gjykata e Lartë. Në bazë të hetimeve, të nisura në dt. 05.09.2015, Prokuroria e Përgjithshme e akuzon shtetasin Armando Prenga për veprat penale, si […]

Portali “Mësues për Shqipërinë”, sot afati i fundit i aplikimit

Sot është afati i fundit i regjistrimit në portalin “Mësues për Shqipërinë”. Të drejtën për të marë pjesë në portal e kanë të gjithë mesuesit te cilet e kane kaluar me sukses fazen e pare, dosja e të cilëve është pranuar nga drejtorite rajonale përkatëse. Sa i përket fazës pasardhëse të konkurimit, ajo lidhet me […]

Sekreti për të qetësuar foshnjat, çdo prind duhet ta dijë/ VIDEO

Vetëm tundni prapanicën e vogël të foshnjes suaj… Qarja pandërprerë e foshnjave mund të shqetësojë pa masë prindërit e rinj, saqë nga të bërtiturat zvarriten tërë natën poshtë jastëkut e deri në dëshirën për të ikur diku larg ku nuk dëgjohet qarja e padurueshme. Por, lajme të mira! Pediatri Robert Hamilton merret me të qarat [&hellip

Sëmuret prokurori i arrestuar, Apeli e liron nga qelia

Prokurori i arrestuar për korrupsion, Petrit Vukaj, do ta lërë qelinë e burgut. Apeli për Krimet e Rënda ka vendosur sot t’ia ndryshojë masën e arrestit, Vukajt, për shkak të gjendjes së tij shëndetësore dhe ta dërgojnë në arrest shtëpie me mbikqyrje elektronike. Gjykata e Fierit vendosi më 28 nëntor 2015, masën e sigurisë ‘arrest [&hellip

Kivi, limoni dhe xhenxhefili për një ditë plot me energji

Pijet e shpejta janë të preferuara për kafjall, zamër, apo shujtë kryesore. Ringjalluni me anë të kombinimit të limonit, portokallit, mandarinës, kivit dhe lëngut të lëmesë, e mos i harroni as perimet e gjelbra, me fletë, të cilat janë plot me vitamina, magnez dhe hekur. Aty janë edhe mëlmesat, si p.sh. xhenxhefili, selinoja dhe majdanozi, transmeton gazeta Kosova Sot Online. […]