Autoret Postime nga Gazeta

Gazeta

17345 POSTIME 0 Komentet

Ky është 18 vjeçari nga Rahoveci që mbrëmë bëri vetëvrasje (Foto)

Mbrëmë një 18 vjeçar nga fshati Radostë e komunës së Rahovecit ka varë vetë. Lajmi.net ka siguruar një fotografi të djaloshit me iniciale M.Z, i...

Maturantja nga Prishtina bëri atë që nuk e kishte bërë askush...

Ardita Krasniqi, maturantja e në Shkollën e Mesme “28 Nëntori”-Prishtinë, drejtimi pikturë në mbrëmjen e maturës u dallua për fustanin e veçantë. Në fustanin e...

Pritet tërmeti fatal 7.5 ballë, ja kush rrezikon

Një tërmet me magnitudë 7.5 ballë ka alarmuar shtetin turk. Stambolli, rrezikohet të përfshihet nga një tërmet i frikshëm i cili nëse bie, rrezikon...

E dini sa mund të rezistojë një femër pa bërë seks?

Jeta jonë përbëhet nga pesë pjesë të rëndësishme: emocionalja, mendorja, shoqërorja, shpirtërorja dhe fizikja. Nuk mund të zgjidhni dot se cila prej tyre ka...

Pasi ta lexoni këtë, kurrë më nuk do bëni plazh 2...

Pushuesit të cilët shpenzojnë dy javë të shtrirë në plazh gjatë pushimeve janë më të rrezikuar nga vdekja e hershme. Në këtë përfundim kanë arritur...

Pini këtë përzierje përpara gjumit dhe dhjami i barkut do të...

Jo vetëm personat mbipeshë por edhe njerëzit që pesha ideale u lëviz vetëm me disa kilogramë janë të vetëdijshëm sesa e vështirë është të...

Një shpërndarje nga ti mund të jet një shpres e madhe...

Vazhdon lobimi per vogelushin Senadin e semurë.. Familja e vogelushit te semur Senadit ne gjendje te rende, jetojne me vetem 45 euro social ne kushte...

Ju kujtohet vajza e William Levyt tek ‘Mariçui’, shikoni sa ka...

Ajo interpretoi rolin e vajzës së William Levyt në telenovelën meksikane ’Kujdes nga engjëlli’. Kjo telenovelë u realizua në vitin 2008 me protagonistë aktorin kubanez...

“E dashur mama, të lutem mos ki frikë…Unë sot jam një...

Një mjek i Spitalit të Traumës ka shprehur mbështetjen ndaj kolegut të tij, anestezistit Tefik Zhurda i cili tentoi të vetëvritej duke injektuar në...

Pse shërben xhepi i vogël brenda mbathjeve të femrave?

Të gjitha femrat me siguri e kanë parë që në pjesën e brendshme të mbathjeve të tyre ndodhet një xhep i vogël. Por pyetja që...