Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

12945 POSTIME 0 Komentet

Era jo më kosovare, por 100 % shqiptare (Video)

Era Istrefi tanimë është 100% shqiptare. Këngëtarja e lindur në Kosovë e njohur ndërkombëtarisht për muzikën e saj ka marrë edhe nënshtetësinë shqiptare me një dekret të zyrtarizuar edhe nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Në një rrëfim ekskluziv në “Top Albania Radio”, Era Istrefi shprehu emocionin për marrjen e pasaportës dhe nuk kurseu falendërimet […]

Zyrtare: Fiorentina godet fuqishëm

Skuadra italiane e Fiorentinës ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësin argjentinas, Julian Illanes. Illanes, 19 vjeç te Fiorentina vjen nga skuadra argjentinase e Atletico Central Cordoba.

Mbyllet Kosovë-Sllovaki, rezultat i papritur

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 e ka zhvilluar sot ndeshjen e saj të fundit në turneun “Mercedes Benz Aegean Cup” në Izmir kundër Sllovakisë, në kuadër të Grupit A, e cila u mbyll me fitoren e sllovakëve, 4:2. Golat për sllovakët i realizuan Gembicky, Nagy (2) dhe Datko, derisa për Kosovën realizuan Zyba e Koci. Formacionet: […]

Katër muaj pas lindjes: Suada Sherifi lë pa fjalë me linjat

Periudha pas lindjes së një fëmije, sidomos në lindjen e parë nuk përjetohet në mënyrën më të lehtë të mundshme nga shumë gra. Ndryshimet në rutinën e përditshme, linjat trupore gjithashtu të ndryshme nga e kaluara dhe një ritëm komplet i ri shpesh nuk përballohen lehtë. Por, e njejta në asnjë moment nuk mund të […]

​Xhaka takon dy aktorët e mëdhenj shqiptarë (Foto)

Granit Xhaka është takuar me dy aktorët Blerim Destani dhe Xhevdet Jashari Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka pustuar një foto, ku shihet shumë i lumtur me dy aktorët shqiptarë Blerim Destani dhe Xhevdet Jashari. “Sa mirë që ju shoh vëllezër”, ka shkruar Xhaka në Facebook. /Express

Edi Rama i divorcuar? (Foto)

Në ka sistem që duhet të ishte më i përditësuar se të gjithë është pikërisht TIMS-i, një sistem elektronik, nëpërmjet të cilit kontrollohen hyrjet e daljet në kufi. Por pikërisht dje, ky sistem, kryeministrin e vendit e ka nxjerrë të divorcuar. Edi Rama rezulton i divorcuar dhe jo i martuar me Linda Ramën. Kjo sipas […]

Zyrtare: FSHF zhgënjen Canën, merr dikë tjetër në vend të Tramezzanit...

FSHF ka zyrtarizuar se Marco Veronese është ndihmës i trajnerit Gianni de Biasi Federata e Futbollist të Shqipërisë ka konfirmuar se italiani Marco Veronese është emëruar ndihmës i ri i trajnerit të kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi. Veronese kështu zë vendin e të larguarit Paolo Tramezzani, i cili mori drejtimin e Luganos. Kujtojmë se për […]

Noizy-t i duket vetja ”Luan”! (Foto)

Reperi shqiptar Noizy ka lënë të nënkuptohet se ka një fuqi prej luani. Kështu të paktën thuhet në mbishkrimin e shoqëruar me një fotografi të tij teksa gjendet bashkë me një qen të racës hasky, njofton Klan Kosova. Noizy teksa ka publikuar fotografin e tij në llogarinë e Instagram, ka kërkuar nga fansat që t’i […]

Zyrtare: Futbollisti i Kombëtares transferohet në Serie A (FOTO)

Një tjetër futbollist shqiptar i bashkohet kolonisë së madhe të kuqezinjve të regjistruar në skuadrat e Serisë A italiane. Talenti 16-vjeçar shqiptar, Franz Pjetri, i është bashkuar skuadrës së Udinezes, me të cilën në fakt kishte arritur akordin që në muajin shtator. Lojtari i talentuar kishte kaluar vitet e fundit në Australi, me ekipin e […]

Real Sociedad – Barcelona formacionet zyrtare

Real Sociedad pret Barcelonën në Anoeta në kuadër të “Copa Del Rey” Barcelona i shkon Sociedadit në “Anoeta” në stadiumin që nuk ka fituar që nga data 05.05.2007, ku kishte shënuar fitoren e fundit në këtë stadium me rezultatë 0-2.Real Sociedad kërkon të marr rezultatë pozitiv në ndeshjën e parë në shtëpi për të pasur […]

Italia do të dërgojë 450 ushtarë për të mbrojtur digën e...

“Jemi në Irak për stërvitjen por dhe për një operacion të rëndësishëm për digën e Mosulit”. Një gjë të tillë e ka bërë të ditur kryeministri italian Matteo Renzi, duke shpjeguar se Italia do të dërgojë “450 trupa së bashku me amerikanët” për mbrojtjen e veprës, që do të riparohet nga një kompani italiane. Në [&hellip