Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

13132 POSTIME 0 Komentet

KiE paralajmëron Turqinë për dënimin me vdekje

Këshilli i Evropës paralajmëroi sot Turqinë kundër rivendosjes së dënimit me vdekje, i përfolur në vendin euroaziatik pas grushtit të dështuar të shtetit, duke i rikujtuar Ankarasë se një veprim i tillë nuk është në përputhje me anëtarësimin në organizatën panevropiane. “Asnjë shtet anëtar i Këshillit të Evropës nuk mund të ushtrojë dënimin me vdekje”, …

Ekskluzive: Një yll i madh dhe dy reprezentues të Shqipërisë do...

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaku, akoma nuk e ka të konfirmuar nga FIFA kërkesën për tu dërguar ftesa lojtarëve kosovarë që janë aktivizuar në kombëtare tjera, por edhe vet përfaqësues të FFK-së kanë deklaruar disa herë se kontaktet janë të vazhdueshme me lojtarët me origjinë kosovare. Burime të “Korneri.net” brenda FFK-së bëjnë të ditur se …

Mesfushori i Arsenalit me fjalë të mëdha për Xhakën (Video)

Francis Coquelin ka lavdëruar mesfushorin kosovar Granit Xhaka Mesfushori francez, Francis Coquelin ka lavdëruar transferimin më të ri të Arsenalit, mesfushorin kosovar Granit Xhaka. Ai ka thënë se Xhaka do të përforcojë shumë skuadrën e tij, pasi është shumë i mirë. “Arsenali është skuadër e madhe dhe natyrisht që do të transferojë lojtarë kualitativ. E …

Disa ushtarë s’e dinin se po merrnin pjesë në puç

Zyrtarët turq kanë njoftuar se pothuajse 8 mijë policë janë suspenduar nën dyshimet se kishin të bëjmë me grusht shtetin e dështuar në fundjavë Rreth 6 mijë anëtarë të policisë dhe gjyqësorit e ushtrisë, përfshirë gjeneralë, janë paraburgosur shkaku i grushtshtetit. E tetë oficerë turq që ikën pas grusht shtetit në Greqi, janë paraqitur në …

“Rasti Stenta”, Komisioni parlamentar kërkon të mos ketë drejtësi selektive

Dorëheqja e disa menaxherëve dhe shkarkimi i të tjerëve, që janë të përfshirë në aktakuzën për rastin stenta, nuk ka përfunduar Shkarkimi i pjesshëm të premten e kaluar ndodhi bazuar në një shkresë që drejtori i SHSKUK-së këmbënguli ta marrë nga prokuroria, në të cilin ishin emrat e të akuzuarve. Por, në atë letër, të …

‘Sherr’ te Reali pasi Zidane nuk e Odegaardin, por i do...

Martin Odegaard bëhet sërish ‘mollë sherri’ te Real Madridi, ashtu si ka ndodhur në kohën e Carlo Ancelottit. Ancelotti kishte thwnw se talenti norvegjez u ble me urdhër të presidentit Florentino Perez dhe duhej të luante me dëshirën e tij. Tani me Perezin është futur në sherr Zinedin Zidan, i cili në turin veror në …

Rita Ora joshëse edhe pa ‘make up’ (Foto)

Rita Ora shëtit rrugëve te New York-ut pa ‘make-up’ dhe e veshur me një fustan të hapur me delikatesë. Këngëtarja shihet e veshur me një fustan bardh e zi dhe me atlete të bardha Addidas. Rita gjatë kësaj kohe është duke kaluar kohë në studio dhe në realizimin e një fotosesioni, transmeton Telegrafi. Aty këngëtarja …

E pabesueshme, por e vërtetë! Shikoni çfarë i ndodh trupit nëse...

Shumë prej jush mbase nuk i dinit përfitimet shëndetësore që sjell lëngu i domates, nëse e konsumoni çdo ditë. Një studim i bërë kohëve të fundit nga disa shkencëtarë tajvanezë tregojnë se konsumimi i një gote lëng domatje çdo ditë për 2 muaj do t’ju sjellë përfitime të shumta në shëndet, do t’ju rrisë metabolizmin dhe do t’ju ndihmojë të …

Ja ilaçi natyral që heq celulitin (mund ta bëni në shtëpi)

Përgatitja e ktij kremi anti-celulitit në shtëpi nuk është e vështirë. Ky krem është më efikas sesa produktet e që mund të blini, për më tepër do të japë rezultatet e para vetëm pas 7 ditësh të përdorimit. Përbërësit: 100 ml krem bebe 5-6 tableta mumio (mumio është i njohur për vetitë e tij terapeutike për shekuj si pjesë e …

VIDEO +18 ! Vendosi kamer në dhomën e gjumit, ja çfarë...

Gjërat e mbinatyrshme shpesh janë dhe mundimi më i madh i njerëzimit dhe pse në kohëtmoderne një gjë e tillë duket se ka ardhur duke u zbehur. Fantazmat, xhinët dhe më shumë, të gjitha këto ‘krijesa’ ka mijëra vjet që pretendohet se ekzistojnë. Shumë njerëz thonë se nuk ka vend për besime të tilla ‘primitive’ në shoqërinë tonëmoderne, ka të …

I premtojnë seks treshe, por në fund i riu përfundon…

Një pushues u nis i lumtur për të bërë seks treshe me dy femra, por në fund përfundoi me bankomatin bosh. Dy femrat që i premtuan seks treshe, pasi e droguan i boshatisën llogarinë bankare duke i marrë 40 mijë sterlina, por shumë shpejt ranë në pranga në Spanjë