Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

30549 POSTIME 0 Komentet

Fruti që zëvendëson medikamentet për shërimin e kancerit e zorrës së...

Studiuesit nga Penn State University kanë zbuluar se ky frut mund të ndihmojë për të kuruar kancerin e zorrës së trashë. Sipas Jairam K.P. Vanamala, profesor i asociuar në industrinë ushqimore është shprehur se resveratrol, një përbërje e cila gjendet tek rrushi mund të ndihmojë për të trajtuar kancerin e zorrës së trashë. Sipas statistikave të American Cancer Society, këtë …

Në cilën derë do të hynit? Zgjedhja tregon shumë për ju

Ndonjëherë zgjedhjet më të vogla e në dukje të rastësishme, tregojnë shumë për personalitetin e një individi. Zgjedhja se në cilën prej dyerve të mësipërme do të hynit, tregon gjithashtu personalitetin tuaj. Shikojini sërish dyert pa bërë me hile duke parë rezultatin më poshtë dhe vendosni se në cilën do preferonit të hynit pa e menduar gjatë. Tani shihni rezultatin: …

Zvicra ka nevojë për 134 000 punëtorë të rinj, Ja per...

Sipas një parashikimi, deri në 134 000 punëtorë me orar të plotë do të jenë të nevojshëm për t’u kujdesur për të moshuarit, personat me aftësi të kufizuara. Këtë parashikim e ka bërë Zyra Federale për Sigurimet Shoqërore (BSV). Siç raporton Sonntagszeitung, kjo fuqi punëtore shtesë do të duhet të plotësohet deri më 2030. Numri më i madh i stafit …

A e keni ditur cilin këngëtarë të estradës e ka vëlla...

Edhe pse ishte emri më i kritikuar kur u njoh, me kohën ndjekësit filluan ta duan pavarësisht skandaleve të shumta, shkruan revista Kosovarja. Ajo është një femër pa komplekse, e cila nuk i frikohet askujt dhe këtë e ka dëshmuar në shumë raste. Edhe vetë nofka e saj tregon që është një femër e fuqishme, […]

Reperi i njohur përqesh publikisht Elitën dhe Gjikon (Foto)

Reperi i ri në moshë Sparksi së fundmi ka publikuar projektin e tij më të ri, klipin e të cilit e ka xhiruar në Santorini të Greqisë, shkruan Artistët Shqiptarë. Klipi i tij është xhiruar para disa javësh, e këto ditë në Instagram Gjiko dhe Elita kanë publikuar disa fotografi nga pushimet që kanë vendosur […]

Erdhi koha të njiheni me baxhanakun e Gjikos, ja kush është...

Elita Rudin por edhe Gjikon i njohin të gjithë pasi të dy udhëheqin punë me të cilat detyrimisht je para publikut. Krah tyre të njohur kanë arritur të bëhen edhe familjarët e të dyve pasi shpesh publikojnë foto pranë më të dashurve, shkruan lajmi.net E keni parë sa shumë ngjajnë Elita dhe motra e saj […]

​Të transferohesh në Barcelonë është diçka shumë e rrezikshme (Foto)

Barcelona është një nga skuadrat që ka transferuar më së shumti lojtarë në vitet e fundit Drejtuesit e Barcelonës janë në kërkim të lojtarëve të rinj, të cilët do të përforconin skuadrën për sezonin e ardhshëm. Por, kjo nuk është e lehtë, pasi transferimet e viteve të fundit kanë qenë të dështuara dhe lojtarët nuk […]

Ja sa i është rritur djali Majlindës (Foto)

Ka vetëm pak javë qe Majlinda Zeka ka sjell në jetë djalin e saj Roanin nga lidhja e saj me reperin Majk. Që nga lindja e deri me tash, Majlinda kohë pas kohe ka sjell foto dhe video duke na treguar se si çdo dit po rritet vogëlushi i saj. Një fotografi që së fundmi […]

Lulja ka diçka për t`i thënë Medës publikisht (FOTO)

Bashkëshortja e këngëtarit Mehdin Përgjeqaj, Luljeta, për vite të tëra vazhdimisht ka pasur vëmendjen e medias. E në këtë pjesë, ajo ka qenë goxha hermetike duke mos i dhënë material portaleve për të shkruajtur mbi përditshmërinë e detajet tjera nga jeta private. Por, trendit të rrjeteve sociale që tashmë kanë depërtuar në secilin aspekt të jetës sonë nuk i ka …

Pini KËTË pije para se të shkoni të flini gjumë: Do...

Kjo pije e cila do t’ju bëhet shumë e dobishme dhe do t’ju ndihmojë që të përmirësoni dhe detoksifikoni organizmin tuaj.Do t’ju përmirësojë metabolizmin dhe do t’jua zgjidhë problemet me zorrën e trashë. Përveç kësaj, do t’ju ndihmojë edhe në humbjen e peshës së tepërt trupore, shkruan Telegrafi.Përbërësi kryesor i kësaj pijeje është majdanozi i cili është i pasur me …