Autoret Postime nga GazetaGlobale

GazetaGlobale

35488 POSTIME 0 Komentet

Sikur të mos mjaftonin 3.2 miliardë klikimet, ja çfarë i ndodhi...

Despacito’ kënga e Luis Fonsi dhe Daddy Yankee u kthye në një hit absolut pas thyerjes së çdo rekordi duke mbizotëruar listat e ‘Billboard’, klikimet në ‘YouTube’ brenda një kohe të caktuar ku aktualisht numëron mbi 3.2 miliardë të tilla etj. Ajo është mjaft e dëgjuar edhe në vendin tonë dhe është tashmë virale. Por, sikur të mos mjaftonin koncertet …

Bëni kujdes, në rrugët e Shqipërisë po operon një njësi speciale...

Një njësi e posaçme e policisë rrugore do të monitorojë çdo ditë akset kryesore të vendit. Ajo do të varet drejtpërdrejt nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit dhe qëllimi është ndëshkimi i shkeljeve të rregullave të Qarkullimit Rrugor atje ku strukturat lokale kanë vështirësi për arsye njohje e familjariteti. Po ashtu në fokus do të jetë goditja e …

Mjekët në Shqipëri japin alarmin: Nëse keni këto shenja urgjent në...

Ndonëse gjatë verës numri i pacientëve që bëjnë ishemi, apo hemorragji cerebrale bie për shkak se në organizëm ndodh zgjerimi i enëve të gjakut, në shërbimin neurovaskular shifrat e të prekurve mbeten të larta. “Ne kemi pasur mesatarisht 100 deri në 120 raste në muaj me aksidente vaskulare, cerebrale..Ku 70 % janë ishemi dhe 30% e tyre janë hemoragji”, shprehet …

Nëse keni fryrje të barkut, përdorni këto 4 ushqime

Ndjenja e “të fryrit” të stomakut është një problem që prek shumë njerëz. Kjo mund të vijë si pasojë e ushqimeve me shumë kalori qëkonsumoni, për shkak të problemeve me tretjen, reduktimit të baktereve të mira në zorrë, kapsllëkut, gazrave etj. Nëse vuani nga fryrja e barkut dhe problemet me tretjen atëherë ju duhet të ndaloni konsumimin e pijeve me …

Masakra e Lushnjes/ Gruaja e goditur me sqepar në kokë, humb...

Thellohet më tej ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme rreth orës 18:15 në fshatin Plug të Lushnjes, ku Tajar Kazanxhi, 55-vjeç goditi me sqepar në kokë bashkëshorten e tij, Natasha Kazanxhi, 51-vjeç. Ajo u dërgua në gjendje të rëndë në spitalin e Lushnjes por me sa duket nuk arriti t’i mbijetonte plagëve. Ngjarja raportohet se ka ndodhur në …

Ekzekutohet terroristi i Barcelonës, ky është 18-vjeçari që vrau 14 persona...

Mbrëmjen e sotme policia spanjolle ka bërë të mundur ekzekutimin e 18-vjeҫarit Mousa Oukabir, terroristi i dyshuar kryesor që vrau ditën e djeshme në Barcelonë 14 persona dhe plagosi mbi 100 të tjerë. Furgoni i sulmit të djeshëm ishte marrë nga vëllai i 18-vjeçarit, Driss Oukabir. Ky i fundit është paraqitur dje në polici pasi ishte i dyshuari kryesor për …

Ylli i NBA-së ndjek stërvitjet e Prishtinës në Instagram, kjo i...

Klubi i basketbollit “Prishtina” ka shkruar në faqen zyrtare në Facebook, se ylli i NBA-së, Kyrie Irving ka ndjekur stërvitjet e Prishtinës në rrjetet sociale. Për këtë ka marrë shkas nga një pëlqim që ai i ka bërë lojtarit të Prishtinës, Patrick Cole, mik i lojtarit me nam. “Irving ka pëlqyer një foto të mikut […]

Shaqiri si Ronaldinho (Video)

Shaqiri është gati për sfidën me Arsenalin. Xherdan Shaqiri është gati për sfidën me Arsenalin dhe përballjen me dy vëllezërit shqiptarë, Shkodran Mustafin dhe Granit Xhakën. Ai në stërvitje ka bërë disa lëvizje magjike, që ka shtyrë klubin anglez, Stoke City, ta postojë në rrjetet sociale. “Shaqiri duke u përgatitur për ndeshjen e nesërme ndaj […]

Hamdi Salihi shënon edhe dy gola të tjerë në Austri

Hamdi Salihi vazhdon të gjejë rrugën e rrjetës me ritme të admirueshme në këtë sezon në Austri, me skuadrën e Viener Nojshtad e cila falë sulmuesit shqiptar është kthyer në superfuqinë e kategorisë së dytë austriake. Salihi ka shënuar sot një dygolësh të shkëlqyer në ndeshjen kundër Vatens, duke i dhënë mundësinë skuadrës së tij […]

Liverpooli refuzon ofertën e tretë zyrtare për Coutinhon, Barcelona ofroi 125...

Liverpooli e ka pranuar një ofertë në vlerë 125 milionë euro për Philippe Coutinhon nga Barcelona, por që është refuzuar. Kjo është oferta e tretë zyrtare e bërë në drejtim të Liverpoolit, por që është refuzuar. E para kishte vlerë prej 72 milionë funte dhe e dyta prej 90 milionë euro. Anglezët përveç refuzimit i […]