Autoret Postime nga GG

GG

1805 POSTIME 0 Komentet

Fara që parandalon kancerin, rrit flokët, përmirëson shikimin dhe eliminon rrudhat

Edhe pse shumë njerëz zgjedhin t’i hedhin për shkak të shijes së tyre të hidhur, farat e rrushit janë shumë të shëndetshme dhe kanë...

Nisja e Muajit të Ramazanit: Spoti prekës në të cilin kamikazi...

“Do t’i them Perëndisë që ju keni mbushur varrezat me fëmijë dhe keni boshatisur bankat e shkollës”. Këto janë fjalët e një fëmijë të...

NJË BISH NGACMOI GRUAN E TIJ, AI U TËRBUA FARE DHE...

Mos flisni kurrë keq për gruan e një burri tjetër, madje as që ju duket më e madhe dhe më e fortë se ai....

Zbulon në kopsht stoli 1400 vjeçare, shokohet pas vlerësimit që i...

Paul Hardcastle është një burrë nga Anglia që ka gjetur disa stoli 1400 vjeçare anglosaksone, por nuk ka arritur të vlerësohet sa duhet. 52-vjecari është...

Gafa e rradhës e Rashelës. Harron kamerat dhe hap …(Video)

Rashela është vajza e cila shoqëron Ermal Mamaqin çdo të shtunë në emisionin e tij. Ajo vishet gjithmonë provokative dhe “mbush” ekranin me format...

Haradinaj: Turp imamëve që po i çojnë fëmijët tanë me vdekë...

Kryetari i AAK’së Ramush Haradinaj ka kritikuar të gjithë Imamët, të cilët sipas tij kanë ndikuar në ikjen e të rinjve kosovarë për të...

Agjërimi mund ta mposhtë kancerin?

Të mbash dietë gjatë trajtimit të kancerit mund të ndihmojë në tkurrjen e tumoreve, kanë gjetur shkencëtarët. Të kufizosh marrjen e kalorive përmes një diete...

Kushtoi 40 milionë euro, parku i lojërave mbyllet pas disa ditësh...

Në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, është hapur një park lojërash që ka kushtuar 40 milionë euro. Por, shkaku i këtij tobogani të pasigurt,...

Fëmija në makinë nuk merrte frymë, polici thyen xhamin dhe përlotet...

Mendoj se shumë prej nesh i njohin disa nga rregullat themelore të sigurisë për një fëmijë brenda makinës. Për këtë arsye kur dikush e sheh...

Këtë mos ia thoni kurrë dikujt që agjëron

Ramazani është muaji i nëntë në kalendarin Islam, gjatë të cilit myslimanët përreth botës agjërojnë nga lindja deri në perëndim të diellit. Ata që agjërojnë,...