Shtëpi Lajme Çmendet Valencia, kërkon 57 milionë euro për Mustafin

Çmendet Valencia, kërkon 57 milionë euro për Mustafin

Shperndaje në Facebook.

a59c2c4819e8abc12bf8296ea5a22852_w900px_h500px_cp_sc

Siç duket Valencia po e shfrytën koprracinë e Wenger që të mos e lejojë largimin e mbrojtësit, Shkodran Mustafi.

Njohësi i çështjeve të transferime te Sky Sport, Guilem Balague ka kuptuar se Valencia tani e ka rritur çmimin e Mustafit në 57 milionë euro.

Sipas tij tashmë Wenger ka kthyer vëmendjen pasi nuk është i interesuar për një mbrojtës kaq të shtrenjtë.

Si alternativa tjera janë Simon Kjaer, Johny Evans dhe Omer Toprak. /Sportali.net