Disa këshilla për të larguar celulitin

Disa këshilla për të larguar celulitin

SHPËRNDAJE

loading...

stop-eating-120727-690x380

Celuliti i tepruar.

Por përmes disa këshillave të renditura më poshtë juve do të mund të jeni më të qetë dhe problemi juaj i celulitit nuk do të iu mundojë më, përcjellë Klan Kosova.

Për më shumë lexoni rekomandimet në vazhdim:

1. Flini me këmbë të mbështetura mbi një jastëk (lartësi 10 cm). Por kini kujdes që jastëkun ta vendosni poshtë dyshekut.

Lexo edhe  Ja Cka thot Rovena Stefa per Albin Kurtin nuk do ta besoni..!!

2. Shko në palestër dhe ndiqe rregullisht 2 ose 3 herë në javë.Mjaftojnë edhe 20 minuta gjimnastikë në ditë.

3. Ecni…

4. Masazhoni këmbët duke filluar nga kavilja, duke u ngjitur pastaj deri te kofshët me një peshqir pak të ashpër.

5. Përfundoni dushin duke u hedhur ujë të ftohtë këmbëve, duke filluar nga fundi i këmbëve dhe duke përfunduar te kofshët.

6. Eliminoni: kafenë, kripën dhe ushqime të kripura.