“Familja e pasur e pashpirt”, kjo foto e shërbëtores po bën xhiron...

“Familja e pasur e pashpirt”, kjo foto e shërbëtores po bën xhiron e botës

SHPËRNDAJE

loading...

sh-530x300

Një familje e pasur ka darkuar në një restorant të Xhakartës në Indonezi, por fotoja e tyre po shpërndahet me shpejtësi në çdo vend të botës. Teksa ata po hanin me tryezën të mbushur plot, shërbëtorja e tyre rrinte e veçuar në një tjetër tavolinë pa asgjë përpara dhe duke i parë.
Skena e dhimbshme është kapur nga fotografi Michael Fanny, i cili e ka postuar në Facebook, ku shkruan: “Shërbëtorja është pjesë e jetës suaj, e cila reflekton njerëzinë që ju keni. Vëreni veten në pozitën e saj, pa bukë, pa ujë, pa para, pa telefon, pa asgjë. Ne duhet t’i respektojmë shërbëtorët, pastrueset, rojet, shoferët. Ata janë pjesë e jetës sonë, sepse ndoshta nesër mund të jemi ne në vendin e tyre. Respekte për shërbëtoren”.

Lexo edhe  Pija me banane që duhet ta pini një orë para gjumit

Një postim që është shpërndarë më shumë se 60 mijë herë, kurse komentet negative për këtë familje janë pafund.