‘Higuain është sikurse Van Nistelrooy’

‘Higuain është sikurse Van Nistelrooy’

SHPËRNDAJE

higuain9_1476216459-3362331

Patricë Evra ka lavdëruar sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain
Mbrojtësi francez, Patrice Evra ka lavdëruar sulmuesin Gonzalo Higuain, për të cilin ka thënë se a shumë ngjashmëri me Ruud Van Nistelrooy.

Ai tha se Higuain ka lindur vetëm për të shënuar dhe nuk mendon asgjë tjetër.

Lexo edhe  Lorik Cana në zi, humb njeriun më të dashur (FOTO)

“Më kujtohet Nistelrooy, ishte sikurse Higuain. Ata janë ai lloj i lojtarëve që janë në këtë botë vetëm për të shënuar gola. Ata të cilët nuk mund të flenë nëse nuk shënojnë. Kjo është perfektë për Juventusin”, tha Evra. /Express/