“Humori hallall”, humoristi që i bënë hoxhallarët të qeshin (Video)

“Humori hallall”, humoristi që i bënë hoxhallarët të qeshin (Video)

Shperndaje në Facebook.

hoxhall-650x358

“Statistikat e fundit tregojnë se 35% e shqiptarëve jetojnë në depresion, 35% në stres, dhe 35% në Zvicër apo Gjermani m’doket jetojnë…. edhe e kam pa të arsyeshme që të dal me bo humor…”.
Kështu e ka nisur serinë e tregimeve humoristike, Hazbi Ahmeti, një prej komedianëve më të njohur tek komuniteti mysliman në Maqedoni, në promovimin e librave të hoxhës Shefqet Krasniqit, i njohur për qëndrimet e tij kontroverse bazuar në islam.

Me emrin skenik Hazbi Therra, ai është i vetmi humorist që ftohet në organizime të hoxhallarëve, shkruan insajderi.

Lexo edhe  I blen lodrën vajzës për ditëlindje, mamaja shokohet nga ajo që zbulon më pas (Video)

Madje Hazbi Therra nuk mungon gati në asnjë prej organizimeve të hoxhallarëve në Kosovë dhe Maqedoni.

“Po i nguci hoxhallarët sepse xhemati kënaqet kur i nguci hoxhallarët, edhe pse hoxhallarët nuk meritojnë me i ngucë, meritojnë veç lëvdata dhe komplimente”, thotë ai në një video para se të tregojë një barsoletë për hoxhën që i thotë dikujt “mos me ngu gruan”.

Humoristi gjithashtu është edhe një prej figurave publike që bashkë me reperin Gold AG janë përkrahës të mëdhenj të hoxhallarëve.