Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra!Ilaçi që la doktorët...

Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra!Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra!

Shperndaje në Facebook.

q-1467180857-9981161_1468407011-6393740-600x329

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike.
Për këta njerëz, ilaçi i përsosur duhet të jetë natyral, i përbërë me elemente natyrale, e jo me përbërës të panjohur për ne.
Ilaçi i prezantuar në këtë artikull është i njohur, pasi që qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe sëmundjeve tjera, transmeton Telegrafi.
Përbërësit:
Dy gota qumësht,
8 karafila hudhra, një gotë ujë.
Hapi i parë që duhet të bëni është të pastroni dhe t’i qëroni karafilat e hudhrës, dhe në një tas t’i hidhni qumështin dhe ujin, pastaj ia shtoni hudhrat dhe i zieni, por pa i përzier.
Kjo pije duhet të përdoret e nxehtë dhe preferohet të konsumohet para gjumit.
Ekspertët thonë se kjo pije ndihmon në rastet e astmës, kollit, pagjumësisë, tuberkulozit etj.Qumështi përshtatet në mënyrë të përsosur me vetitë mjekësore të hudhrës, pasi që është antibakterial dhe ndihmon në heqjen e toksinave.

Lexo edhe  Ilaçi që shëron çdo problem në fytyrën tuaj