Shtëpi Sport Kosova dorëzohet në fund përballë Ukrainës (Video)

Kosova dorëzohet në fund përballë Ukrainës (Video)

Shperndaje në Facebook.

kosovaaaa_1476035348-6060535

Pas humbjes 6:0 nga Kroacia, Kosova ka pësuar tjetër humbje. Kësaj radhe ekipi i Albert Bunjakit është mposhtur 3:0 nga Ukraina

Kosova ka pësuar humbjen e dytë me radhë në kualifikueset për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Pas humbjes shokuese 6:0 nga Kroacia, ekipi i Albert Bunjakit ka pësuar humbje prej 3:0 nga Ukraina, përcjell Gazeta Express.

Golat për ekipin e Ukrainës i shënuan Artem Kravets në minutën e 31’të, dhe dy të tjera pas minutës së 80’të, Andriy Yarmolenko dhe Ruslan Rotan shënuan për rezultatin përfundimtar 3:. /Express/