LAJM I FUNDIT Berisha zbulon misterin e rënies së helikopterit

LAJM I FUNDIT Berisha zbulon misterin e rënies së helikopterit

SHPËRNDAJE

loading...


Sali Berisha ka bërë të ditur sot në mbrëmje se “Komandanti dixhital” i ka denoncuar “te dhena tejet kompromentuese per Mimin dhe gjeneral Trafikun”.

“Lexoni cfare shkruan nje nga specialistet me te shquar te fushes!”, shkruan Berisha.

Më poshtë komenti i “Komandantit”:

“Uroje te jeni mire z Doktor .

Po ndjeke me vemendje ngjarjen e Helikopterit.Ti duhet ta dishe qe kame qene komandanti I Regjimentit te Helikoptereve 2000 – 2004 dhe te dy pilotet jane ishe studentet e mije.

Per kapterin e Bordit te jatin e ka po prape ne Farke dhe jane spiune ordiner qe prej kohesh dhe me shume probleme ne komunitet.

Jane keto shkelje : Ne borde duhet te ishte tekniku I helikooterit ne menyre te pa diskutueshme.

Per fluturimin ne uje pilotet duhet te kishin me pa tjeter jeleket e shpetimit .Koha e ngritjes dhe uljes me duket diference e vogel ne kohe te le pershtypjen se ka pasur devijim te rruges se fluturimit.

Gjetja e pjeses se gabines 300 metra large vendit te ngjarjes ose te renjes te le pershtypjen se eshte ncjere nga uji per te bere manipulim sepse kutija e zeze eshte ose qendron ne kabine.

Lexo edhe  Nëna dhe djali i saj jetojnë pa krahë por me një jetë të lumtur (VIDEO)

Kapteri eshte veshure ne menyre te jashteligjeshme por duhet siguruar dhe njehere.

Perpara se helikopteri te mereshin ky qe sote eshte komandanti I F Ajrore kane shkuar ne Euro Kopter per te bere pazaret dhe me pase e bene gjeneral .Une nuk kame firmosur ne proces verbale ne komisionin e miratimit te projektit sepse cmimi ishte afrofe dhe shume I larte I krahasuar me tregun si dhe numri ne rritje me helikoptere te vegjel dhe me shumllojshmeri tipesh perbente nje abuzim financiare dhe ne Mision.

Ky eshte major Ibri “tmerri” i gazetareve dhe operatore e qe i kercenoi me jete dje gjate nxjerrjes se helikopterit. Ky “trimi” na tha dje se nqs e filmojme ju pres kokat dhe jua fus ne lluce

Firma e mirmbajtjese eshte teper e dyshymtet ka ne interes Arjan Krajen sek I pergj I MM, Vladimir Avdin si dhe komandantin e Helikooterit te Shendetesis Bert Xhafen nuk ka asnje mundesi teknike dixhitale te sofistikuar per Kuger e Ec 145.”
Screen-Shot-2016-04-11-at-11.15.17-PM-800x445