Shtëpi Video Lavdrim Muhaxheri e Ridvan Haqifi dyshohet se janë në Maqedoni

Lavdrim Muhaxheri e Ridvan Haqifi dyshohet se janë në Maqedoni

Shperndaje në Facebook.

muhaxheri

 

 

 

 

 

 

 

Së paku 7 kosovarë të lidhur me ISIS-in thuhet të kenë hyrë në rajonin e Ballkanit tri javë më parë, shkruan sot Koha Ditore.

Shërbime të ndryshme të inteligjencës, përfshirë atë të Kosovës, janë të informuar për ardhjen e Lavdrim Muhaxherit, Ridvan Haqifit dhe pesë shqiptarëve të tjerë – pjesëtarë të ISIS-it.

Ata thuhet se po qëndrojnë në disa fshatra të Shkupit.

Shërbimet nga Lindja thuhet se kanë treguar se shumë xhihadistë të huaj kanë filluar të largohen nga Siria pas fillimit të sulmeve nga Federata Ruse. (Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)