Pastroni enët e gjakut me këtë lëng

Pastroni enët e gjakut me këtë lëng

Shperndaje në Facebook.

Ky lëng i fuqishëm i pastron enët e gjakut e një shpejtësi të hatashme dhe pas vetëm një gote të konsumuar me këtë lëng, do të ndiheni më mirë. Ky lëng pastron edhe gjithë trupin nga helmet e grumbulluara, si dhe largon yndyrën nga gjaku. Ju nevojiten: një gotë lëng domateje, 1/4 e gotës lëng limoni, një spec pikant (mundet edhe gjysmë lugë piperi), një lugë xhenxhefil, dy kërcej selino. Përzieni lëngun nga domatet, lëngun e limonit, xhenxhefilin dhe specin pikant të bluar. Nga e gjithë kjo do të fitoni një sasi të lëngut prej 220 miligramë, shërbejeni në gota prej qelqit dhe më pas mund t’ia shtoni kërcellin e selinos. Edhe selinon mund ta hani së bashku me konsumimin e lëngut. Gjatë ditës, midis shujtave, pini tri gota të këtij lëngu, që shkrin yndyrën e dhjamin, e nëse përgatisni më shumë lëng paraprakisht, atëherë ruajeni në frigorifer.Pastroni enët e gjakut me këtë lëng

Lexo edhe  Vendosi kamerë para se të flinte, ja çfarë kapi (Video)
SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakEgziston mengjesi shërues që parandalon kancerin dhe heq kilet
Artikulli tjetërKivi, limoni dhe xhenxhefili për një ditë plot me energji