Shtëpi Video Receta ideale që ju ndihmon për pastrimin e arterieve

Receta ideale që ju ndihmon për pastrimin e arterieve

Shperndaje në Facebook.

Kombinimet e disa ushqimeve na ndihmojnë për të pasur një organizëm të shëndetshëm. Për një përzierje të tillë na nevojiten 4 limona me lëkurë, 4 kokrra të mëdha hudhra, 1 rrënjë e vogël xhenxhefilli (rreth 3­4 cm) dhe 2 litra ujë. Në fillim do të lani limonat dhe pritini në copa. Në një enë vendosni xhenxhefill, limon dhe hudhrat e pastruara. Shtoni përzierjen në një tenxhere metalike. Shtoni 2/4 litra ujë dhe ziejini. Kulloni lëngun nëpërmjet një site të mesme. Vendosni përzierjen në një shishe qelqi. Konsumoni një filxhan çdo ditë me stomak bosh ose 2 orë para ngrënies. Vazhdoni procesin për 3 javë dhe më pas bëni një pushim. Kjo pije është kryesisht e dobishme për pastrimin e thellë të arterieve. Përzierja e limonit dhe ujit do të neutralizojë erën e hudhrës. Para se të filloni konsumimin tundni mirë shishen. – arterie