Si përgatitet kek me mollë

Si përgatitet kek me mollë

Shperndaje në Facebook.

Keku me mollë është një recetë e lehtë dhe e shpejtë. Nëse do të na duhet të përgasim një recetë të till për katër persona na nevojiten;
3 gota uji, 1 gotë uji vaj, 1 gotë uji lëng portokalli, 1 pako pluhur pjekjeje, 1 pakovanilje, 3 vezë, 1 gotë uji sheqer, 8 mollë të forta.
Përgatitja
Për përgatitjet e këtij keku në fillim fare do të qërojmë mollët, i presim në feta, i spërkasim me limon dhe i lëmë mënjanë. Rrahim vezët me sheqerin, shtojmë lëngun e portokallit dhe vajin. Pastaj hedhim miellin të cilin e kemi përzierë me pluhur pjekjeje dhe vaniljen dhe i përziejmë të gjitha me mikser elektrik. Shtrojmë një letër furre në tavën e sobës, pastaj në të hedhim brumin.
Rreshtojmë sipër fetat e mollës dhe e pjekim në 180 gradë për 40-45 minuta. Kjo është një recetë e shpejtë që nuk do shumë kohë për përgatitje.

Lexo edhe  Pija që zhduk migrenën tuaj për 10 minuta

kek_1451562377-6490602

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprak5 këshilla se si të shpëtoni nga era e keqe e këmbëve
Artikulli tjetërJa si të eleminoni celulitin