Terror në Stamboll, dy gra sulmojnë komisariatin me automatikë dhe granata (FOTO-VIDEO)

Terror në Stamboll, dy gra sulmojnë komisariatin me automatikë dhe granata (FOTO-VIDEO)

Shperndaje në Facebook.

Një komisariat policie në Bayrampasa, në Stamboll, u sulmua sot nga dy gra me armëautomatike e granata dore.

Pas incidentit, gratë u larguan nga vendngjarja e u fshehën në një godinë aty pranë, ku forcat e rendit i rrethuan shumë shpejt. Pavarësisht përpjekjeve për kapjen e tyre të gjalla, autoret e sulmit u vranë gjatë shkëmbimit të zjarrit.

Lexo edhe  Patjeter ta lexoni !E mbani telefonin posht jastekut ja rreziqet

Arsyeja e veprimit ekstrem nuk dihet ende.

Si Stambolli ashtu dhe Ankaraja janë tronditur nga një seri sulmesh të përgjakshme këto muajt e fundit

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakIntervista që shkaktoi replika të forta, Ardit Gjebrea thyen heshtjen
Artikulli tjetërJa kush është jeta e vërtetë e Xhihanit