Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore

Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore

Shperndaje në Facebook.

Ua sjellim një recetë popullore për zvogëlimin nivelit të yndyrave në organizëm.

Përbërësit

400g selino (rrënjët)

1 kg limona
2 l ujë

Përgatitja

1. Të lahen limonët dhe të grihen në rriska të holla. Në një enë të madhe të qitet ujë dhe, në të, të qiten limonët e grirë.

2. Selinoja duhet të gërryhet dhe të shtohet në ujë me limon. Të zihen  20 minuta në zjarr të fortë dhe të lihet që të qëndrojë gjatë natës.

Lexo edhe  Tiranë: Shoferi i “Lamborghinit” shan dhe kërcënon policin për një gjobë!(VIDEO)

3. Të kullohet me kullojsë të imët.

4. Të qitet në shishe dhe të pihet 1 dl para buke (3 herë në ditë). Mund të përzihet me ujë të thartë. Të ruhet në vend të ftohtë!

5. Duhet të përdoret rreth 2 muaj, e më pas të bëhen analizat e gjakut, për ta parë efektin e ilaçit.Uleni nivelin e yndyrës në gjak me receta natyrore