Shtëpi Sport Vdes kampioni botëror shqiptar Besim Kabashi (VIDEO)

Vdes kampioni botëror shqiptar Besim Kabashi (VIDEO)

Shperndaje në Facebook.

Besim-Kabashi1

Ka vdekur kick bokseri kosovar Besim Kabashi. Ende nuk dihen rrethanat dhe arsyet e vdekjes së kick boksierit. Besim Kabashi, 35 vjeçar aktualisht kampion botëror në kik-boks , i lindur në Gurrakoc të Istogut njihej për sukseset e tij të mëdha në kick-boks duke krijuar karrierë të shkëlqyeshme në Gjermani Stafi Zgjohu Shqiptar shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe miqëve të Besimit. Vdekje misterjoze
Të shtunën në mesnatë është gjetur i vdekur në banesën e tij kampioni botëror në Thaibox Besim Kabashi. Në trupin e tij askund nuk kishte shenja gjaku. Tani është në mëdyshje shkaku në lidhje me vdekjen. Ishte ajo vrasje? Apo ndoshta vetëvrasje? Miqtë nuk besojnë në vetëvrasje, ai ishte shumë më tepër për jetën dhe afirmimin. Kabashi në fund të nëntorit kishte gjyq për lendime të rënda trupore, për një përleshje që kishte pasur me një kamerrier Sebastian A. (29). Më 9 Dhjetor Kabashi duhej të shkote në negociata të mëtejshme. Dhe një javë më vonë, ai kishte për të mbrojtur titullin e tij live në Sat1. Ne kete video paraqitet nje pjese nga ndeshjet e tija ku shpallet kampion dhe ne fund te videos kurorezimi.

https://youtu.be/IJcPdJeFrK4