Shtëpi Lajme Vdes në moshën 53 vjeçare legjenda e muzikës, George Michael

Vdes në moshën 53 vjeçare legjenda e muzikës, George Michael

Shperndaje në Facebook.


Legjenda e muzikës, George Michael ka vdekur në mënyrë paqësore në moshën 53 vjeçare, raporton “The Sun”.
Michael kishte një karrierë tejet të suksesshme si solo këngëtar duke shitur kështu mbi 80 milionë CD në gjithë botën, transmeton lajmi.net
Kënga e tij më e popullarizuar dhe hiti i përjetshëm është ‘Last Christmas’, ndërsa pikërisht për këtë festë, legjenda e muzikës, ndërroi jetë./GazetaBota/