Wolfsburg: Ja kur do të largohet Draxler

Wolfsburg: Ja kur do të largohet Draxler

SHPËRNDAJE

loading...

draxler_1479902922-8564465

Julian Draxler nuk do të largohet nga Wolfsburg para afati kalimtar të verës së ardhshme
Skuadrat që duan ta transferojnë yllin gjerman, Julian Draxler nga Wolfsburg duhet të presin të paktën deri në verën e ardhshme.

Drejtori sportiv i Wolfsburg, Klaus Allofs ka theksuar se klubi nga Bundesliga nuk e ka ndërmend ta Julian Draxler në afatin kalimtar të janarit.

“Është gabim të mendohet se ne jemi duke kërkuar për ta shitur Draxlerin. Ne nuk jemi duke planifikuar për të shitur askënd”, ka thënë Allofs për WAZ.

Lexo edhe  Mbi 260 mijë nxënës do t’i kenë në duar tekstet e rishkruara pas 10 vjetësh

“Nuk ka absolutisht asnjë arsye për të folur për largimit e Draxlerit në janar”, ka theksuar ai.

Draxler ka një kontratë me Wolfsburg deri në vitin 2020, derisa sinteresim për të kanë shfaqur PGS, Juventus dhe Arsenal. /Express/