Shtëpi Video Zbardhni dhëmbët në mënyrë naturale, vret bakterët dhe heq njollat

Zbardhni dhëmbët në mënyrë naturale, vret bakterët dhe heq njollat

Shperndaje në Facebook.


Shpesh herë na këshillohen receta në mënyrë natyrale për zbardhje e dhëmbëve por kjo është një ndër mënyrat më të efektshme.
Përbërësi që zbardhon dhëmbët është uthull e bërë nga fermentues mollë. Ajo është e pasur me pektin dhe është e shkëlqyer për trajtimin e gojës dhe fytit.
Kjo përbërje vret bakteret, heq njollat nga dhëmbët, dhe heq gurët e dhëmbëve gjitthashtu.
Ju duhet të hidhni një lugë çaji uthull në një gotë të madhe me ujë (2.5 dl) dhe trazojeni.
Çdo mëngjes, para se të lani dhëmbët, pastrojeni gojën me këtë uthull, pastaj lajini me një furçë dhëmbësh. Pas kësaj lajini me pastë dhëmbësh siç bëni zakonisht.
zbardhni