Zyrtare: Trajneri i njohur spanjoll në krye të Belgjikës

Zyrtare: Trajneri i njohur spanjoll në krye të Belgjikës

Shperndaje në Facebook.

belgium-euro-2016-home-kit-780x439

Përfaqësuesja e Belgjikës ka njoftuar se ka zgjedhur Roberto Martinez si trajner të tyre.

Martinez erdhi si zëvendësues i Marc Wilmots, i cili dëshpëroi në Euro 2016.

Lexo edhe  Facebook Messenger shton asistentin M

Spanjolli në të kaluarën ishte trajner i Swansea City, Wigan Athletic dhe Evertonit. /GazetaGobale/

SHPËRNDAJE
Artikulli paraprakRobin Krasniqi: Rrugën nuk ja kam lëshuar askujt
Artikulli tjetërDebati përfundoi, Murat Meha fyen ata që nuk mendojnë si ai