Zyrtare: Trajneri i njohur spanjoll në krye të Belgjikës

Zyrtare: Trajneri i njohur spanjoll në krye të Belgjikës

SHPËRNDAJE

loading...

belgium-euro-2016-home-kit-780x439

Përfaqësuesja e Belgjikës ka njoftuar se ka zgjedhur Roberto Martinez si trajner të tyre.

Martinez erdhi si zëvendësues i Marc Wilmots, i cili dëshpëroi në Euro 2016.

Lexo edhe  Ramiz Kelmendi: Paga ime mujore është 1 milion euro (Video)

Spanjolli në të kaluarën ishte trajner i Swansea City, Wigan Athletic dhe Evertonit. /GazetaGobale/