ShowBiz

Derisa Blero fle, ja çfarë i bën Afrona (Foto)

Çifti i shumë përfolur Blero e Afrona Dika, janë duke kaluar momentet më të bukura pranë njëri-tjetrit. Së fundmi ata kanë qenë në pushime së bashku. Afrona në profilin e saj në Instastory ka publikuar një fotografi ku Blero shihet i lodhur gjatë udhëtimit dhe e ka zënë gjumi në krahët e Afronës, transmeton Gazeta […]

Shëndetësi

Si ta ulni shtypjen e gjakut për 10 sekonda?

Ju mundon shtypja e lartë e gjakut, atëherë ndryshoni shprehitë në ushqim dhe pakësoni konsumimin e kripës dhe shtoni ujin. Por, këtu ju ndihmojnë edhe dy ushqime. Kanella Disa studime kanë vërtetuar se si shtypja sistolike (e lartë) dhe  diastolike (i ultë) te personat e rritur pakësohet nga erëza me aromë – kanella.  Hidhni gjysmë lugë në ushqimi ditor, më […]

Të turpshëm dhe adoleshent: Disa VIP-a shqiptarë në mbrëmjen e maturës...

Mbrëmja e maturës mund të jetë një nga ngjarjet që si femrat edhe meshkujt mezi e presin në gjimnaz. Për disa është një kujtim i bukur, një moment që kanë shkëlqyer në jetën e tyre, e për të tjerë ndoshta një moment i sikletshëm që nuk i bën të ndihen mirë kur e kujtojnë. Mund të kenë dalë shëmtuar, trupi …